Get Adobe Flash player
Start Uroczystości i wydarzenia szkolne

Święto Pierwszaków

    Każdy przedszkolak, który przekroczy próg naszej szkoły, musi przejść „chrzest bojowy” i zdać egzamin  na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku.  Jednak, by na to zasłużyć najpierw czeka ich mnóstwo pracy, nauki śpiewu, recytacji, tańca, przyswojenia wielu nowych informacji.

Nasze Pierwszaki nie zawiodły! W czwartek  25.10.2011 w pięknie udekorowanej sali zebrali się goście :  Pan Burmistrz Mirosław Markiewicz, Pani Burmistrz Gabriela Pijanowska, Dyrektor Szkoły Pani Beata Czeczot, W-ce Dyrektor Szkoły Pani Alicja Szczęsna, W-ce Dyrektor Szkoły Pani Joanna Ślęzowska, Dyrektor Miejsko- Gminnego Przedszkola im. Kubusia Puchatka Pani Maria Załęczna, Dyrektor Przedszkola  „Szyszkowa Polana” Pan Przemysław Markiewicz, Dyrektor Przedszkola „Leśne Elfiki” Pani Dorota Szczygieł, Dyrektor Przedszkola „ Tęczowa Dolina” oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Surwiło oraz rodzice pierwszoklasistów.   A przed nimi pięknie zaprezentowały się małe aktorki i mali aktorzy. Nie tylko pięknie recytowali i śpiewali, czy zachwycająco tańczyli. Przede wszystkim zadziwili znajomością zasad zachowania się w szkole, zasad przechodzenia przez jezdnię, znali nazwiska najważniejszych osób w naszej szkole, wiele wiedziały o naszej Ojczyźnie, potrafiły odpowiednio zachować się w tak ważnej chwili. Każde poprawnie wykonane zadanie uwalniało Panią Dyrektor porwaną przez złą czarownicę. Zadania były łatwiejsze dzięki pomocy szkolnych duszków, którymi okazali się starsi koledzy i koleżanki. Po doskonale wykonanych zadaniach, nastąpił uroczysty moment ślubowania i pasowania na ucznia.  Przysięgę złożyli zarówno uczniowie  jak i rodzice. Po ślubowaniu goście wręczyli Małym Bohaterom zasłużone upominki i prezenty. Po pamiątkowych zdjęciach wszyscy udali się na poczęstunek do klas.

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością!

Rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji uroczystości,

bo bez ich obecności i zaangażowania byłoby dużo trudniej!

Serdecznie dziękujemy Panu Jakubowi Michurskiemu za profesjonalną sesję fotograficzną.

 

 

Uczniowie i wychowawcy klas pierwszych