Get Adobe Flash player

Sukcesy naszych uczniów

  1 marca 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku wzięli udział w szkolnych eliminacjach konkursu recytatorskiego „Moja Niepodległa mała i duża Ojczyzna”. Adresatami konkursu byli uczniowie klas 4 - 7. Każdy oddział reprezentowalifinaliści etapu klasowego.Wszyscy recytatorzy odpowiednio dobrali repertuar do tematu konkursu. W ten sposób nie tylko uczczono setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale przede wszystkim zrealizowano cel, jakim jest rozwijanie w młodych ludziach uczuć patriotycznych i pogłębianie związku z kulturą narodową.

Liryczne prezentacje stworzyły nastrój pełen wrażeń. Jury miało nie lada problem z wydaniem werdyktu. Poziom recytacji był wysoki i zróżnicowany. Oceniano następujące elementy: dobór tekstu, artykulację, wyrazistość wymowy, tempo, intonację, interpretację tekstu, a także ogólny wyraz artystyczny.

Na poziomie klas czwartych:

Im. Katarzyna Karpińska

IIm. Jakub Dudczak

IIIm. Zofia Czerwińska

Na poziomie klas piątych:

Im. Kalina Stefańska

IIm. Zuzanna Labiszak

IIIm. Julia Kirkowska

Na poziomie klas szóstych:

Im. Wiktoria Trojnar

IIm. Oliwia Walenista

IIIm. Maja Bartosik

Na poziomie klas siódmych:

Im. Justyna Witecka

IIm. Amelia Gazda

IIIm. Michał Rój

Laureatem konkursu została uczennica klasy 7B Wiktoria Marszałek i to ona będzie reprezentowała Naszą Szkołę na etapie powiatowym.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych etapach!

 

Renata Arbaczewska