Get Adobe Flash player
Start Sukcesy uczniów

Projekt Energooszczędnych z naszej szkoły na II miejscu w ogólnopolskim rankingu!

Energooszczędni to grupa 10 osób z klas ósmych, która pod przewodnictwem Pani Marty Sudnik wzięła udział w pierwszym etapie projektu badawczego „Postaw na Słońce” organizowanego przez Bank Ochrony Środowiska. Na całość tego etapu składał się szereg zadań, które Energooszczędni realizowali od listopada 2018 do końca lutego 2019 roku.

Projekt rozpoczął się od zgłębienia wiedzy i napisania kliku referatów na temat zanieczyszczenia środowiska związanego z używaniem tradycyjnych paliw kopalnych, sytuacji Polski na świece i w Europie w tym temacie oraz na temat odnawialnych źródeł energii. Następnie zaprosiliśmy do współpracy właścicieli trzech domów jednorodzinnych, które stały się przedmiotem właściwych badań. Zadaniem uczniów w tym etapie było obliczenie zużycia energii przez każdy z tych domów i stworzenie raportów energetycznych, zaproponowanie sposobów ograniczenie zużycia energii, obliczenie ilości CO2 produkowanego przez domy a na koniec stworzenie trzech projektów instalacji fotowoltaicznych dla każdego z domów. Projekty, które spływały do BOŚ z całej Polski zostały ocenione i okazało się, że projekt naszej szkoły zdobył II miejsce spośród wszystkich. Ogromnie gratulujemy Energooszczędnym i życzymy sukcesów w drugim etapie projektu. Skład drużyny:

- Agata Araśniewicz
-
Kamila Araśniewicz
-
Szymon Barta
-
Filip Fronc
-
Oliwia Nowosielska
-
Weronika Satora
-
Bartosz Sazoński
-
Martyna Śliwińska
-
Aleksander Tarnarzewski (szef zespołu)
-
Wojciech Zimowicz