Get Adobe Flash player
Start Uroczystości i wydarzenia szkolne

Święto Niepodległości

„Nie rzucim ziemi skąd nasz ród

Nie damy pogrześć mowy

Polski my naród, polski ród

Królewski szczep Piastowy”
Te słowa „Roty” zabrzmiały w murach naszej szkoły już 8 listopada. Wtedy to odbył się uroczysty apel upamiętniający 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawienie przygotowane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły było swojego rodzaju lekcją historii ukazującą i przypominającą drogę naszej ojczyzny ku wolności. Całości dopełnił chór śpiewający pieśni patriotyczne oraz hymn narodowy. Na zakończenie uczniowie, zarówno klas młodszych jak i starszych, bezpośrednio uczestniczyli w odśpiewaniu pieśni „My pierwsza brygada”. Zaangażowanie dzieci w przygotowanie uroczystości oraz ich aktywne w nim uczestnictwo pokazało, że są prawdziwymi patriotami i Polakami dumnymi ze swojego pochodzenia.