Get Adobe Flash player
Start Uroczystości i wydarzenia szkolne

Mikołajki w klasach I-III

Na przekór wiatrom, opadom i trudnym warunkom na drodze, w czwartek wieczorem 5 grudnia 2013 r. uczniowie klas I-III zmierzali do szkoły, by oczekiwać specjalnego gościa, jakim bez wątpienia jest Mikołaj.

Uroczystość rozpoczęła prowadząca pani Małgorzata Kuźmicz - Kuźmińska, która powitała gości w osobach pani dyrektor Beaty Czeczot i pani Marii Załęcznej, oraz wszystkich rodziców, uczniów i nauczycieli. Natomiast uczniowie przypomnieli wszystkim po co się zgromadziliśmy w szkole, śpiewając piękne piosenki o Mikołaju.

Następnie panie Iza Tarnarzewska i Karolina Żubrecka zapoznały zgromadzonych  ze sprawozdaniem z realizacji w naszej szkole programu „Spójrz inaczej”. Po pięknej prezentacji, organizatorki nagrodziły zwycięzców konkursu literackiego na najładniejszą bajkę terapeutyczną, uczniów klas III: Gabriela Kukiełkę, Jakuba Będkowskiego i Aleksandra Tarnarzewskiego. Pozostali uczniowie, za aktywny udział w zajęciach i konkursach przeprowadzanych w ramach programu, otrzymali pamiątkowe kubki i bransoletki świecące w ciemności.

Aby nikt nie zapomniał skąd pochodzi i w jaki sposób pracuje Mikołaj – pani Anna Bierła przedstawiła interesującą i zabawną prezentację na ten temat. Po takiej dawce informacji uczniowie z wychowawcami udali się na chwilę aktywności ruchowej w postaci zabaw przy muzyce.

Po rozruszaniu  się, wszyscy wrócili na miejsca, gdzie już czekali pierwsi goście  - muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej  z Jeleniej Góry. Po pięknym koncercie, podczas którego wszyscy wspólnie śpiewali i bawili się, uczniowie udali się na kolację i chwilę odpoczynku. Bo  po kilku minutach czekała już kolejna niespodzianka – występ teatralny uczniów klas IV-VI, przygotowany przez panie Dorotę Kusibab i Małgorzatę Michalik. Świetna zabawa przy muzyce i utworach Juliana Tuwima wprawiła uczniów w doskonały nastrój, który nie opuszczał ich do końca uroczystości.

Po kolejnej dawce wspólnych zabaw ruchowych, wszyscy ruszyli w ciemność szkoły, aby poszukać śladów Mikołaja. I nie trzeba było długo czekać, bo po chwili usłyszeli sygnał i zobaczyli światła Straży Pożarnej, która przywiozła Mikołaja, a co najważniejsze, również worki pełne prezentów.

Mikołaj sprawdził wiedzę uczniów pytaniami quizu o bezpieczeństwie, który przygotowały panie Karolina Żubrecka i Iza Tarnarzewska. Dzieci pięknie odpowiadały i Mikołaj nie miał już wątpliwości – prezenty trafiły w odpowiednie ręce.

Po obejrzeniu paczek i sprawdzeniu ich zawartości – obdarowani  udali się na zasłużony odpoczynek. Noc, choć krótka i wietrzna, minęła spokojnie i rano wszyscy zadowoleni wrócili do domu.

Organizatorzy uroczystości bardzo dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do jej uświetnienia:

·        Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Leśnej za sfinansowanie nagród w postaci kubków i bransoletek,

·        Dyrekcji szkoły za udział w uroczystości i podarowanie dzieciom bananów,

·        Radzie Rodziców za przepyszne wafelki przekazane dla dzieci,

·        Dzielnym Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnej za coroczną pomoc Mikołajowi,

·        Mikołajowi, za to, że nie zawiódł nas i pojawił się chętnie w naszej szkole w świetnym humorze już po raz szósty,

·        Wszystkim rodzicom, bez pomocy których, nasze korytarze i klasy nie miałyby tak uroczego i świątecznego wystroju i klimatu

Dziękujemy!!

 

Karolina Żubrecka ,  Iza Tarnarzewska

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ