Get Adobe Flash player
Start Uroczystości i wydarzenia szkolne

Spanko- czuwanko klas IV - VI

Z 6 na 7 grudnia po raz kolejny uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w, cyklicznej już, imprezie mikołajkowej. Spanko- czuwanko rozpoczęło się o godz. 18.30 przybycie i rozlokowaniem uczestników w klasach. Przemówienie zastępcy  dyrektora Pani Marii Załęcznej rozpoczęło oficjalnie obchody dnia św. Mikołaja. Potem miała miejsce krótka prezentacja multimedialna dotycząca bohatera dnia, przygotowana przez Panią Aleksandrę Lejko.
Następnie na dzieci czekała prawdziwa atrakcja w postaci kabaretu „Czerwony Kapturek”, przygotowanego przez nauczycieli naszej szkoły. W przedstawieniu opartym na podstawie popularnej bajki wzięli udział: Pani dyrektor Beata Czeczot (w roli wiedźmy - wróżki), Pani Monika Gąsiorowska (babcia), Pani Katarzyna Jabłońska (mama), Pan Marcin Smusz (Czerwony Kapturek), Pan Mariusz Sidor (wilk), Pan Kazimierz Juzyszyn (leśniczy), Pani Małgorzata Michalik i Pani Joanna Ślęzowska (kwiaty), Pan Adam Durlak i Pan Jarosław Zimowicz (drzewa) oraz Pani Dorota Kusibab (narrator). Uczniowie byli zachwyceni występem, który nagrodzili gromkimi brawami.Pokaz artystyczny dzieci z naszej szkoły, przygotowanych przez Panie: Dorotę Kusibab oraz Małgorzatę Michalik, był kolejnym punktem programu. Po krótkiej przerwie, przeznaczonej na kolację, uczniowie poszczególnych klas mieli okazję zaprezentować się przed resztą swoich kolegów. Każda z nich miała za zadanie przygotować list do Mikołaja w formie obrazkowej oraz układ taneczno- wokalny do wybranej piosenki o świętym.
Końcówkę mikołajkowego wieczoru dzieci spędziły na grze terenowej przygotowanej przez harcerzy z 33 DW „P.O.G.O.” i 12 DH „Żagiel”. Co prawda cisza nocna została ogłoszona o godz. 24.00 to nasze dzieci jeszcze długo nie mogły zasnąć :)  troszkę niewyspani, ale w wyśmienitych nastrojach i pełni wrażeń, opuściliśmy szkołę w sobotę  7 grudnia w godzinach porannych.