Get Adobe Flash player
Start Uroczystości i wydarzenia szkolne

Światło Nocy – przedstawienie jasełkowe

„Światłość z wysokiego nieba,
Ciemność je nie zagarnęła
Światłość to Dzieciątko Boże,
Każdy się napełnić może”

Okres Bożego Narodzenia jest dla wszystkich czasem szczególnym. Tradycją Szkoły Podstawowej w Smolniku stało się wystawianie jasełek przez uczniów klas II, które zostały zaprezentowane w środę 18 grudnia 2013 r. w OKiS w Leśnej.

 Dzieci w barwnych kostiumach przedstawiły sceny z narodzin Jezusa, jak też cudowne uzdrowienie biednego pastuszka. Piękna dekoracja, efekty świetlne dodały spektaklowi prawdziwego uroku. Dzieci wcześniej wiele czasu poświęciły na próby, gdyż poza nauką tekstu uczyły się również śpiewać i tańczyć, by w pełni oddać radość z narodzenia Jezusa.

Jasełka zostały przygotowane przez katechetkę Irenę Osajdzińską-Rozenbajger wspólnie
z Panią Jolantą Litwinowicz..

Młodzi artyści, przygotowali i zaprezentowali wspaniałe przedstawienie. Wprowadziło ono uczestników spotkania w niepowtarzalny świąteczny klimat, a przy tym ukazało nieprzemijające wartości: miłość i nadzieję.

Piękna scenografia, oprawa muzyczna, kolorowe stroje, a przede wszystkim mali artyści przeżywający w sposób szczególny istotę Świąt Bożego Narodzenia były powodem, dla którego warto było uczestniczyć w tym spotkaniu. 

Przedstawienie okazało się być niezapomnianym przeżyciem zarówno dla małych aktorów, jak i oglądających je widzów. Jasełka obejrzeli wszyscy uczniowie ze szkoły. Na koniec przedstawienia Pani Wicedyrektor Maria Załęczna podziękowała dzieciom, wyraziła uznanie i pogratulowała uczniom talentu aktorskiego.                              

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam w przygotowanie tego przedsięwzięcia.
 

                                                          Irena Osajdzińska-Rozenbajger, Jolanta Litwinowicz