Get Adobe Flash player
Start Uroczystości i wydarzenia szkolne

,, Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.”

 

Konkurs kolęd i pastorałek wpisał się już w tradycję i kalendarz grudniowych uroczystości w SP im. Jana Pawła II w Smolniku. Tegoroczna, trzecia edycja przygotowana została przez wszystkie klasy na bardzo wysokim poziomie artystycznym, a w komisji zasiedli przedstawiciele OKiS w Leśnej, Rady Rodziców, Dyrekcji Szkoły, Grona Pedagogicznego oraz Samorządu Uczniowskiego. Swoją oobecnością zaszczyciła nas Pani Burmistrz Gabriela Pijanowska, z- ca przewodniczącego Rady Miejskiej Pan Marek Kusibab, Pani Alicja Szczęsna- dyrektor MGP w Leśnej oraz Pani Joanna Pietras- dyrektor OKiS w Leśnej, jak również wielu rodziców, babcie i dziadkowie naszych uczniów, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

 

W przygotowaniu oryginalnej, niepowtarzalnej aranżacji pracowali uczniowie, nauczyciele oraz rodzice tworząc piękne, świąteczne widowisko. Swoim urokiem urzekły wszystkich widzów klasy 6- cio latków, oryginalnością klasy I i II, a klasy III ujawniły talenty wokalne solistów. W klasach I- III Puchar Przechodni zdobyła klasa II b, która pod opieką pani Grażynki Mołdoch i pani Dominiki Pałys wykonała radosną i jednocześnie zabawną kolędę w j. hiszpańskim. Wśród klas IV- VI podziwialiśmy pomysłowość, przygotowanie strojów i ciekawych scenografii. Klasy starsze jednoczyły się w zespołowym przygotowaniu i wykonaniu kolędy. III Szkolny konkurs kolęd i pastorałek wygrała klasa VI c, która samodzielnie i bardzo kreatywnie przygotowała kolędę ,,Pastuszek Bosy”, utrzymując tytuł laureata drugi rok z rzędu.

Na koniec dyrekcja szkoły wręczyła Puchar Laureata dla zwycięskich klas oraz słodkie upominki dla wszystkich uczniów i nauczycieli.W świątecznej i radosnej atmosferze życząc Wszystkim Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku nauczyciele, uczniowie, rodzice, pani burmistrz i ksiądz rekolekcjonista zaśpiewali wspólnie kolędę ,, Gore gwiazda Jezusowi”.

 

Serdecznie dziękujemy dla Pana Roberta Kurdziko za oprawę multimedialną oraz wykonanie klipów.

 

  
www.youtube.com/watch


www.youtube.com/watch