Get Adobe Flash player
Start Uroczystości i wydarzenia szkolne

„RUSZ SIĘ MŁODY CZŁOWIEKU” klas I – IV oraz „RUSZ SIĘ PO ZDROWIE” klas IV – VI.

 Dnia 15 oraz 22.05.2015r. na boisku szkolnym SP w Smolniku odbyła się kolejna edycja festiwalu "Rusz się młody człowieku" klas I – III, oraz , „Rusz się po zdrowie” klas IV – VI, w którym uczestniczyło 11 klas I – III nauczania zintegrowanego i 10 klas IV – VI. ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku.  Festiwal był jednym z elementów wdrażanego programu profilaktyczno-zdrowotnego pod nazwą Ruch i aktywna rekreacja, alternatywą dla uzależnień”.

Program zachęca dzieci do czerpania radości z ruchu i zdrowo-aktywnego spędzania czasu wolnego.











Ruch to
dbałość o harmonijny rozwój młodego organizmu oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Zaspakaja pragnienie bycia sprawnym, zwinnym i silnym. Rozwija sprawność fizyczną i psychiczną. Pozwala eliminować istniejące wady postawy i zapobiega ich pogłębianiu. Efektem końcowym programu jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności ruchowych jak również okazywanie szacunku dla swoich rówieśników, zwłaszcza słabszych i mniej sprawnych.











Celem tegorocznych festynów był trójboju LA, jako integracja środowiska oraz satysfakcja z możliwości sprawdzenia swojej tężyzny fizycznej.

Każda klasa uczestnicząca w zmaganiach wystawiła dowolną ilość uczniów, chcących się sprawdzić indywidualnie w biegu szybkościowym, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową.










Przy wyjątkowo słonecznej pogodzie zawodnicy walczyli dzielnie, w duchu fair-play, oraz dopingowali się nawzajem co w galerii zdjęć możemy zobaczyć. Zwycięzcy z rąk p. dyrektor Szkoły Beaty Czeczot i Marii Załęcznej otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. oraz dla każdej klasy nagrody rzeczowe za wykonanie przepięknych plakatów o tematyce
„Ruch i zdrowie alternatywą dla uzależnień”, ufundowane przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Leśnej, oraz indywidualnych sponsorów. W przerwie na oczekiwane wyniki, swoją sprawnością fizyczną wykazali się wychowawcy klas I-VI w zabawie o nazwie „Kółko i krzyżyk”. W tej widowiskowej konkurencji i przy niesamowitym dopingu swoich wychowanków nie ważna była wygrana, ale dobra zabawa i możliwość sprawdzenia swojej sprawności fizycznej – gratulujemy !

Na koniec chciałbym gorąco podziękować uczniom klasy Vc za pomoc w organizacji i sędziowaniu, oraz wszystkim nauczycielom, którzy nie szczędzili sił w przygotowaniu tegorocznego festynu profilaktyczno rekreacyjnego, bez Was ta impreza nie miałaby takiego wyrazu – DZIĘKUJEMY !

A oto wyniki końcowe:

 

KLASY I (dz.)

KLASY II (dz.)

KLASY III (dz.)

dziewczęta (6 lat)

 

1.Ciupa Patrycja kl.Ic

2.Borcz Oliwia kl.Ie

3.Galas Martyna kl.Ic

4.Baranowska Liwia kl.Id

5.Kobusiak Aleksandra kl.Ic

6.Tkaczuk Miriam kl.Ie

7.Roźniak Wiktoeia kl.Id

8.Mickiewicz Aleksandra kl.Ie

9.Ołtarzewska Zofia kl.Ie

10.Dobrowolska Nikola kl.Ie

 

 

 

dziewczęta

 

1.Wojtowicz Paulina kl.Ib

2.Schmidt Oliwia kl.Ia

3.Łoczyńska Andżelika kl.Ib

4.Pstrak Naomi kl.Ib

5.Sztuba Amelia kl.Ib

6.Smolińska Kaja kl.Ia

7.Stadnik Agata kl.Ia

8.Modrzejewska Wiktoria kl.Ia

9.Zielonka Linga kl.Ia

10.Skoczylas Roksana kl.Ib

 

 

dziewczęta

 

1.Czuchaj Weronika kl.IIca

2.Kurdziko Maja kl.IIb

3.Jurek Konstancja kl.IIb

4.Dreczkowska Emilia kl.IIb

5.Witwicka Emilia kl.IIc

6.Trojnar Wiktoria kl.IIb

7.Ćwirko-Godycka Karolina kl.IIa

8.Bałaban Magada kl.IIb

9.Maliszewska Milena kl.IIc

10.Richter Laura kl.IIa

 

 

 

dziewczęta

 

1.Bednarska Ada kl.IIIb

3.Kaczkowska Roksana kl.IIIb

3.Smolińska Weronika kl.IIIb

4.Chyłek Anna kl.IIIb

5.Rejman Karolina kl.IIIb

6.Kukiełka Oliwia kl.IIIc

7.Banasik Hanna kl.IIIc

8.Gazda Amelia kl.IIIb

9.Szolc Agnieszka kl.IIIa

10.Kubecka Julka kl.IIIb

 

 

KLASY I (chł.)

KLASY II (chł.)

KLASY III (chł.)

 

chłopcy (6 lat)

1.Isko Dorian IC

2.Rafferty Igor ID

3.Rajczakowski Piotr IC

4.Stadniczenko Mikel ID

5.Zoń Jakub ID

6.Wrona Michał IE

7.Jednacz Michał IC

8.Mikuła Kacper IC

9.Tarnarzewski Piotr IC

10.Kurniłowicz Irek ID

 

chłopcy

1.Maliszewski Aleksander IB

2.Górzyński Szymon IA

3.Wróbel Oliwier IA

4.Małek Mikołaj IE

5.Tunicki Hubert IE

6.Łazowski Bartłomiej IA

7.Sobiesiak Sergiusz IB

8.Zjawin Wiktor IB

9.Szolc Dariusz IA

10.Tokarz Maciej IA

 

 

chłopcy

1. Borkowski Piotr IIA

2.Skowron Bartosz IIA

3.Juranek Błażej IIA

4.Pałys-Udegbe Ehis IIB

5.Teske Bartosz IIB

6.Kwaśniewicz Tomasz IIB

7.Skrzypek Mateusz IIB

8.Szcześniak Norbert IIC

9.Sikorski Maciej IIC

10.Stępiński Kacper IIA

 

 

 

chłopcy

1.Osowski Kacper IIIA

2.Kuliński Bartek IIIB

3.Dubiel Maciej IIIB

4.Dobrzański Marcel IIIA

5.Kowalczyk Wiktor IIIA

6.Sztuba Oliwier IIIA

7.Wojciechowski Karol IIIC

8.Siecla Kacper IIIC

9.Kuźniewski Konrad IIIC

10.Sienkiewicz Michał IIIB

 

 

 

 

 

KLASY IV (dz.)

KLASY V (dz.)

KLASY VI (dz.)

dziewczęta

 

1. Udegbe Pałys Teresa kl.IVA

2. Rękas Karolina kl.IVC

3. Drozdek Adriana kl.IVA

4. Matusiak Nikola kl.IVC

5. Uścinowicz Julia kl.IVA

6. Araśniewicz Agata kl.IVB

7. Flaszyńska Iga kl.IVC

8. Wrońska Joanna kl.IVB

9. Czuchaj Weronika kl.IVC

10. Marek Weronika kl.IVC

 

 

dziewczęta

 

1. Kurowska Zuzanna kl.VC

2. Nawrocka Benita kl.VC

3. Sieracka Justyna kl.VC

4. Serafin Kinga kl.VD

5. Hyży Maja kl.VC

6. Stępińska Nikola kl.VB

7. Potocka Agata kl.VC

8. Gincelis Wiktoria kl.VD

9. Krzemień Kinga kl.VC

10 Ossowska Olga kl.VC

 

 

dziewczęta

 

1.Dziemidowicz Ewa kl.VIa

3.Stelzer Wiktoria kl.VIc

3.Mazur Oliwia kl.VIc

4.Kuberna Kinga kl.VIc

5.Bielecka Liwia kl.VIc

6.Sikorska Nikola kl.VIc

7.Gincelis Karina kl.VIb

8.Duchaczek Paulina kl.VIa

9.Ziółkowska Daria kl.VIc

10.Martyniak Julia kl.VIc

 

 

 

KLASY IV (chł.)

KLASY V (chł.)

KLASY VI (chł.)

 

chłopcy

 

1Kwiatkowski Michał kl.IVc

2. Kurowski Kacper kl.IVa

3. Farganus Maciej kl.IVA

4. Kwiatkowski Szymon kl.IVa

5. Stelzer Krystian kl.IVc

6 Sazoński Bartosz kl.IVb

7. Heller Miłosz kl.IVc

8. Krzysztoń Aleks kl.IVa

9. Najda Gabriel kl.IVc

10. Fabijański Wojciech kl.IVc

 

Chłopcy

 

1. Jakubczyk Jakub kl.Vc

2. Fedorowicz Przemysł kl.Vc

3. Jurek Piotr kl.Vd

4. Stelzer Olivier kl.Vc

5. Kobylarz Konrad kl.Vc

6. Śliwiński Karol kl.Vd

7. Dziemidowicz Michał kl.Va

8. Mańkowski Damian kl.Vd

9. Kaczkowski Kacper kl.Va

10. Kuliński Jakub kl.Vc

 

 

Chłopcy

 

1.Rękas Kamil kl.VIc

2.Jabłoński Dawid kl.VIc

3.Kwiatkowski Maks kl.VIc

4.Heller Kamil kl.VIc

5.Pulikowski Mateusz kl.VIc

6.Fedorowicz Franciszek kl.VIc

7.Senkowski Daniel kl.VIc

8.Wszoła Patryk kl.VIa

9.Dobrzański Jakub kl.VIc

10.Majewski Wiktor kl.VIb

 


Nauczyciele WF