Get Adobe Flash player
Start Uroczystości i wydarzenia szkolne

Inauguracja roku szkolnego 2015/ 2016

1 września - przysłowiowy pierwszy dzwonek i 420 uczniów wstąpiło w mury naszej szkoły po dwumiesięcznej przerwie - noszącej nazwę Wakacje.Ale one minęły już bezpowrotnie, ten okres wszyscy mamy już za sobą  i gorące dni wakacji przechodzą już w świat wspomnień.Rozpoczyna się  kolejn rok pełen nowych doświadczeń,odkryć, rozwoju pasji i zainteresowań. Po Mszy Świętej i uroczystościach gminnych z okazji 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej, o godzinie 11 spotkaliśmy się na boisku szkolnym w odświętnych nastrojach i galowych strojach. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na to, co przyniesie ten wyjątkowy dzień.

 Przywitali nas prowadzący apel- pani Dorota Kusibab i pan Jarosław Zimowicz, którzy, po odśpiewaniu hymnu narodowego oraz wprowadzeniu sztandarów przedstawili i powitali zaproszonych gości i przyjaciół szkoły, w osobach: pana burmistrza Leśnej- Mirosława Markiewicza, panią wiceburmistrz- Gabrielę Pijanowską, pana wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej – Marka Kusibaba, panią radną- Beatę Kurdziko i pana Pawła Kuźniara członka Zarządu LTS Leśna oraz Waldemara Kleszcza prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnej.

Nie zapomniano również o bohaterach II wojny światowej, których pamięć uczczono minutą ciszy.Następnie głos zabrała pani dyrektor- Beata Czeczot, która serdecznie powitała 420 uczniów, rodziców i pracowników szkoły, a w szczególności- pierwszoklasistów i czwartoklasistów wkraczających w mury placówki.


Pani dyrektor zapewniła, że będą mogli oni liczyć na wsparcie wspaniałych nauczycieli, towarzyszących im w procesie nabywania wiedzy i umiejętności.

Prowadzący poprosili panią wicedyrektor- Marię Załęczną o przedstawienie przydziału klas i wychowawców oddziałów. Pani wicedyrektor życzyła uczniom wytrwałości i zaangażowaniaw nadchodzącym roku szkolnym. Wreszcie przyszedł czas na krótki program artystyczny w wykonaniu starszych uczniów szkoły, w trakcie którego zwracano się przede wszystkim do pierwszoklasistów, którzy już za rok będą witać swoich młodszych kolegów. Na zakończenie oficjalnej części inauguracji wszystkie pierwszaki otrzymały drobne podarunki od wychowawców klas. Uczniowie rozeszli się do klas, na pierwsze spotkanie z wychowawcami. 

 

Składamy serdeczne podziękowania panu Adamowi Smolińskiemu oraz strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnej za zapewnienie bezpieczeństwa poddczas upałów poprzez schłodzenie placu apelowego.

W roku szkolnym 2015/2016 życzymy wszystkimm uczniom i nauczycielom owocnej pracy, a rodzicom pociechy i dumy ze swoich dzieci. Wkraczamy w  nowy rok szkolny z entuzjazmem i optymizmem, ciekawą ofertą zajęć, dobrymi warunkami do nauki oraz rozwoju dzieci o różnych potrzebach edukacyjnych życząc wszystkim uczniom wielu sukcesów, samych dobrych ocen oraz bezpiecznego dotarcia do celu. 
Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku.