Get Adobe Flash player
Start Uroczystości i wydarzenia szkolne

,Bóg mnie uczynił Waszym Pasterzem, dał mi zadanie na ziemski czas, dlatego w gąszczu życiowych zdarzeń- szukałem Was!"

 Dn. 22 października, z okazji 37 rocznicy wyboru PATRONA SZKOŁY - JANA PAWŁA II - na PAPIEŻA, w parafialnym kościele p/w Chrystusa Króla w Leśnej odbyła się uroczysta Msza święta w intencji społeczności naszej placówki.

,,...16 października 1978 roku o godzinie 17:17 nad Kaplicą Sykstyńską w Rzymie uniósł się biały dym. W godzinę później świat ujrzał Papieża z dalekiego kraju. Jan Paweł II przez prawie 27 lat zachęcał ludzi do refleksji nad sensem życia..."

Dzień Papieski stał się okazją do przypominania sobie, czym żył i co uważał za wartościowe Jan Paweł II. W jednym z tekstów, wypowiedzianych w programie artystycznym, usłyszeliśmy, że trzeba :,,... umieć żyć tak, by ktoś, myśląc o nas uśmiechał się do swoich myśli... żeby nazywali nas po swojemu: radosny, potrzebny, mój...".

Uczniowie i uczennice naszej szkoły wspominali o wydarzeniach z życia Jana Pawła II, który przybył do Rzymu z dalekiego kraju, jako ten , który był cały dla rodziny i cały dla życia. Jeden ze świadków w procesie beatyfikacyjnym zeznał, że cyt. : ...W Castel Gandolfo przy śniadaniu Jan Paweł II powiedział: „Nie wiem, czy historia zapamięta tego papieża...Jednak, jeżeli to zrobi, chciałbym, by był pamiętany jako PAPIEŻ RODZINY ”.

Podczas Mszy św. homilię wygłosił ks. dr Jacek Wojeński, natomiast interesującą prezentację multimedialną przygotowała p. Irena Rozenbajger.

Za techniczny sprawy , związane z nagłośnieniem odpowiedzialnym był p. Przemysław Suchanecki .

Program, poświęcony w/w uroczystościom, przygotowali opiekunowie i uczestnicy kół artystycznych klas III- VI.

red. D.K i M. M