Get Adobe Flash player
Start Uroczystości i wydarzenia szkolne

Spanko- Czuwanko klas IV- VI 2015 Tegoroczna impreza Mikołajkowa odbyła się z 3 na 4 grudnia, czyli dwa dni wcześniej niż kalendarz wskazuje imieniny Mikołaja. W piątkowy wieczór zebrali się uczniowie, których pragnieniem było powitanie św. Mikołaja w szkolnej atmosferze. Pełni zapału i z uśmiechem na ustach rozlokowali się w swoich klasach, pod czujnym okiem wychowawców i nauczycieli wspomagających.  Przed godziną 19 uroczyście rozpoczęto „Mikołajkowe Spanko- Czuwanko 2015”. Osoby prowadzące: P. Anna Małek- Fedorowicz i P. Jarosław Zimowicz powitali przybyłych gości w osobach: Zastępcy Burmistrza Leśnej- Pani Gabrieli Pijanowskiej oraz Sekretarza Gminy- Pani Anny Stelzer.Następie głos zabrała Pani Dyrektor- Beata Czeczot, która w imieniu wszystkich obecnych nauczycieli wyraziła radość z tak licznie przybyłych uczniów naszej szkoły.


Początek wieczoru uświetniły występy dzieci- laureatów szkolnego etapu „Talent Show”: Zuzanny Benke, Teresy Udegbe- Pałys, zespołów: „TrzyMajki”, „Błyskawice” oraz „Reaktywacja”. Pod kierunkiem opiekunek: Pani Doroty Kusibab, Małgorzaty Michalik i Moniki Hejda, najbardziej utalentowani uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku zaprezentowali pokazy wokalne oraz taneczne.Po gromkich oklaskach dla młodych artystów, wszyscy uczestnicy przenieśli się na halę sportową, na której czekały konkurencje sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego: Panów Adama Durlaka, Jarosława Zimowicza, Mariusza Sidora oraz Panią Annę Małek- Fedorowicz. W trakcie zawodów uczniowie klas IV- VI, wspierani przez swoich wychowawców, mieli okazję m.in. pozbierać prezenty, poskakać w workach pożyczonych od „Świętego” czy przebiec się w oryginalnym zimowym stroju.


Troszeczkę zmęczone dzieci posiliły się kolacją, po której rozpoczęto występy- karaoke. Każda klasa zaprezentowała przygotowaną przez siebie piosenkę świąteczną. I wtedy nastąpił punkt kulminacyjny wieczoru- przybył św. Mikołaj!, oczywiście w towarzystwie swoich nieodłącznych pomocników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnej. Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały od Świętego prezenty, a dodatkowo mogły liczyć na Jego odwiedziny w klasie. Zakończeniem tegorocznej imprezy Mikołajkowej był quiz przygotowany przez Pana Kazimierza Juzyszyna, a dotyczył on nauczycieli pracujących w szkole. Zadaniem przedstawicieli klas było odgadnięcie o jaką osobę chodzi po krótkich i bardzo trudnych (jak się okazało) informacjach. 

Wrażenia Mikołajkowego wieczoru były dla uczniów na tyle ogromne, że mieli problem z zaśnięciem J , ale i tak wszyscy w świetnych humorach wrócili w sobotę do swoich domów.

 

Tekst i zdjęcia: Aleksandra Sobczyk