Get Adobe Flash player
Start Uroczystości i wydarzenia szkolne

Mikołajkowe spotkanie klas I –III „ Tylko w Mikołajki Elfy są jak z bajki”

 Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klas I-III obchodzili szkolne Mikołajki oczekując  w nocy z 3 na 4 grudnia przybycia Mikołaja. Ponieważ w tym roku przebiegały one pod hasłem: ,,Tylko w Mikołajki Elfy są jak z bajki” wszyscy uczniowie pojawili się w strojach Elfów, a na głowach mieli przepiękne elfikowe czapeczki. W tym wyjątkowym dniu o godzinie 18.30    uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się w pięknie udekorowanym holu szkoły, gdzie powitały ich Elfy : Pani Grażynka Mołdoch i Pani Anna  Bierła.  Zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście w osobach  : Przewodniczący Rady Miejskiej – Stanisław Marczyński, Zastępca Burmistrza – Gabriela Pijanowska, Sekretarz Urzędu Miasta – Anna Stelzer, Przewodniczący Rady Rodziców – Grzegorz Ołtarzewski, którzy obdarowali dzieci słodką niespodzianką. Wszystkie Elfiki serdecznie przywitała, życząc wspaniałej zabawy Pani Dyrektor- Beata Czeczot.

  Imprezę rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez uczniów kl II a  , III b i grupę teatralną ,,Granda”. Pozostali uczniowie wraz z wychowawcami zaprezentowali przygotowane piosenki o tematyce mikołajkowej.   Elf – Pani Ania odczytała list od Mikołaja , w którym umieszczone były zadania do wykonania przez  poszczególne klasy. Przewodniczący klas odebrali koperty z 6 zadaniami, które musiały wykonać dzieci, aby przyszedł prawdziwy Mikołaj.  Jednym z zadań był turniej sportowy na hali prowadzony przez Pana Adama Durlaka , przy pomocy nauczycieli wychowania fizycznego. Wielką niespodzianką był aerobik w mikołajkowych rytmach  przeprowadzony przez Panią Monikę Borkowską .


Po sportowych emocjach dzieci przystąpiły do wykonania zadań plastycznych i technicznych. Wykonały piękne łańcuchy na choinkę, ozdobiły bombki, ułożyły puzzle wykonały kartkę        z życzeniami dla Mikołaja.
   O godzinie 22.30 wszyscy ponownie spotkaliśmy się w holu szkoły, na pierwszym piętrze  oczekując  na przybycie Świętego Mikołaja. Dzieci rozglądały się na wszystkie strony szkoły, a Mikołaj pod eskortą strażaków Miejscowej  Straży Pożarnej wszedł do szkoły przez okno, co wywołało ogromne zdziwienie i wielką radość wszystkich Elfików.Elfiki  powitały  Mikołaja piosenkami i wierszykami oraz zdały  sprawozdanie z wykonanych zadań. Miłym zaskoczeniem dla Mikołaja były przygotowane przez dzieci piękne, kolorowe kartki  z życzeniami. Po krótkiej rozmowie i wspólnych zdjęciach, pomocnicy Mikołaja  roznieśli paczki do klas, gdzie z dziećmi jeszcze raz spotkał się wyczekiwany Gość.

  Mikołajkowe spotkanie minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i emocji. Następnie uczniowie udali się na zasłużony odpoczynek. Przeżyciom , miłym wrażeniom  przez dłuższą część nocy nie było końca. Rano, po śniadaniu rodzice odebrali dzieci ze szkoły. Wszyscy z bagażem wrażeń i pięknymi paczkami wrócili  do domu.

 Dzieci zgodnie stwierdziły: „Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku”.

 

  Serdecznie dziękujemy Wszystkim  osobom, które zaangażowały się w przygotowanie Mikołajkowego Spanka- Czuwanka:

- Pani dyrektor- Beacie Czeczot oraz pani wicedyrektor- Marii Załęcznej za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji imprezy, opracowanie świątecznej scenografii oraz pozyskanie sponsorów,

-  Panu Zdzisławowi Gagatek    za wykonanie sań do dekoracji

-  Panu Adamowi    Klimowicz     za wykonanie kominka do dekoracji

- Panu Janowi Bednarskiemu i Panu  Leśniczemu  Nadleśnictwa Świeradów Piotrowi  Orlik  za przepiękne choinki

- Państwu Annie i Marcinowi Sęk za uszycie strojów Elfów

-  Prezesowi zamku Czocha za udostępnienie elementów do dekoracji
- Pani Katarzynie Wysocie- prezes Synergii za słodki upominek

-    Panu Januszowi Heller   za słodycze

-   Panu Waldemarowi Wnęk-Siewierskiemu  za gry planszowe

- Straży Pożarnej za pomoc w organizacji spotkania z Mikołajem i roznoszenie paczek

- panu Leszkowi Borysiewiczowi, który wprowadził nas w Mikołajkowy świat

- Pani Katarzynie Zając- Ostrowskiej za użyczenie sprzętu nagłaśniającego, a Panu Przemkowi Suchaneckiemu i Pani Irenie Osajdzińskiej- Rozenbajger za obsługę medialną

- oraz wszystkim wychowawcom i nauczycielom.

Organizatorzy Anna Bierła, Beata Czeczot, Grażyna Mołdoch, Irena Osajdzińska-Rozenbajger, Maria  Załęczna