Get Adobe Flash player
Start Szkoła promująca zdrowie

Co jeść, żeby być zdrowym?

  Na takie pytanie odpowiadali uczniowie klasy II c i II d, podczas zdrowego tygodnia.  Lekcje poświęcone został tematyce zdrowego stylu życia. Uczniowie mieli szansę na poszerzenie wiedzy o czystości, bezpieczeństwie, zdrowym odżywianiu.
 Pierwsze zajęcia pod hasłem „czystość na co dzień” miało na celu przypomnienie i utrwalenie podstawowych zasad higieny. Dzieci nazywały przedmioty służące zachowaniu czystości i określały jego przeznaczenie.


        
 Zajęcia o bezpiecznym zachowaniu w różnych sytuacjach pozwoliły na zweryfikowanie i poszerzenie wiedzy dzieci dotyczących zasad poruszania się po drogach,  wzywania pomocy, oraz jak prawidłowo przekazywać dyspozytorowi pogotowia najważniejsze informacje. Kolejnym etapem zajęć poświęconych zdrowiu było uświadomienie roli racjonalnego odżywiania. Uczniowie mogli wykazać się samodzielnością a przy tym fantazją i pomysłowością podczas wykonywania przez siebie sałatek owocowych, czy przygotowaniu soku owocowo-warzywnego. Wszyscy z ogromnym apetytem degustowali napój oraz  przygotowane przez siebie sałatki. W ostatnim dniu klasa II c upiekła marchewkowe ciasteczka a klasa II d przygotowała zdrową pizzę na bazie mąki pełnoziarnistej. Wszystkim bardzo smakowały samodzielnie przygotowane potrawy. Tydzień zdrowia  był owocnym czasem dla uczniów naszej szkoły. Przedstawione tematy odnoście zdrowego stylu życia ubogaciły wiedzę wszystkich uczestników zajęć.

 

 GALERIA ZDJĘĆ

                                                                          J. Litwinowicz

                                                                           M. Witecka