Get Adobe Flash player
Start Uroczystości i wydarzenia szkolne

„O zdrowie dbamy bo jedno je mamy”

Pod takim hasłem 7 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku odbył się apel z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Impreza rozpoczęła się piosenką „ Dzień na sportowo”, która miała na celu zachęcenie uczniów do codziennej aktywności fizycznej. Po uroczystym powitaniu gości, prowadząca zaprosiła wszystkich obecnych do obejrzenia przedstawienia, w którym poszczególne scenki ukazywały zasady zdrowego stylu życia.

Pierwsza scenka dotyczyła znaczenia dla organizmu wartości odżywczych warzyw i owoców.

W drugiej scence , której kulminacyjnym momentem był pokaz tańca, aktorzy ukazali jak bardzo jest potrzebny ruch i sport.

W trzeciej scence w humorystyczny sposób przedstawiono jak dbać o zęby.

      Podczas apelu nie zabrakło piosenek propagujących zdrowy styl życia: „Witaminki”, „Dzień na sportowo”, „Zupa jarzynowa”, „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda”.


 

      Na zakończenie przewodnicząca szkoły w imieniu dyrekcji szkoły, uczniów i nauczycieli złożyła życzenia Pani Alinie Richter- pielęgniarce szkolnej. Pani Alina przypomniała jak bardzo ważne jest przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia w nawiązaniu do tegorocznego hasła Światowego Dnia Zdrowia- „Zatrzymać cukrzycę”. Główną przyczyną cukrzycy typu II jest otyłość, czyli niewłaściwe odżywianie i brak aktywności fizycznej. W Polsce co roku przybywa osób chorujących na cukrzycę!

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ