Get Adobe Flash player
Start Uroczystości i wydarzenia szkolne

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  Smolniku celebrujemy wiele uroczystości,ale jedną z ulubionych przez uczniów jest uroczyste zakończenie roku szkolnego. W piątek,23 czerwca 2017 roku rozpoczęliśmy świętowanie od uczestnictwa we Mszy Świętej  w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla. Odświętnie ubrani uczniowie,ich rodzice i nauczyciele powrócili do budynku Szkoły kilka minut po dziewiątej i z niecierpliwością oczekiwali momentu, w którym zabrzmi ostatni w tym roku szkolnym dzwonek.  Prowadzący uroczysty apel- Pani Dorota Kusibab i Pan Jarosław Zimowicz powitali ,w imieniu dyrekcji szkoły, uczniów, licznie zgromadzonych rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości .Wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewano hymn narodowy. Głos zabrała Dyrektor – Pani Beata Czeczot, która w swym przemówieniu pogratulowała uczniom i ich nauczycielom sukcesów oraz porównała proces nauczania do górskiej wędrówki, w której nie liczy się tylko pozytywne nastawienie, ale przede wszystkim wygodne buty. Pierwsze buty- mówiła Pani Dyrektor- dostajemy od rodziców , jednak szybko się zużywają i trzeba je zamienić na nowe, bowiem zmieniają się wymagania i zmienia się stopa życiowa.
 Na początku wydaje się, że jest ciężko, że może się nie udać, że jest dużo przeszkód, które trzeba ominąć, usunąć, by wejść dalej. Trzeba mieć cel.
 Celem jest iść. Przez szkołę  prowadzą nauczyciele. Jest łatwiejsza,gdy się idzie przez życie, zdobywając kolejne etapy edukacji, jak się ma wizję i cel to ta droga jest prostsza.
 Jeżeli obok nas są ludzie, którzy nas pozytywnie motywują , mówią :”dasz radę, idź, ucz się, zdobywaj wiedzę”- to zrealizujesz marzenia, Jednak gdy otoczycie się ludźmi , którzy będą mówić, a po co, nie trzeba, daj spokój, nie rób tego, po co ci marzenia to, niestety podróż do celu się nie uda. Sukces jest wówczas- powiedziała Pani Dyrektor- gdy mówimy zrobiłem to, idę dalej i dalej i dalej. 
Zatem każdy wasz szkolny sukces nie jest dziełem przypadku, że los tak chciał tylko wasza i nauczycieli ciężka praca ukierunkowana na osiągniecie celów. I dużo  osiągnęliście, Gala Talentów, Pieśń Patriotyczna, mistrzowie w wielu dziedzinach sportowych, laureaci konkursów językowych, przyrodniczych, matematycznych ,to wy za nimi stoicie, bo za każdym sukcesem stoi człowiekW imieniu Pana Burmistrza głos zabrała Pani Sekretarz Gminy- Anna Selzer, która przede wszystkim zwróciła się do uczniów, gratulując im sukcesów i życząc udanego wakacyjnego wypoczynku oraz podziękowała nauczycielom za kolejny , udany rok pracy.


 

 
Po przemówieniach nastąpił bardzo przyjemny moment uroczystości- wręczenie statuetek uczniom, którzy w bieżącym roku szkolnym wyróżnili się szczególnie w swojej pracy. Nagrody przyznano 
w następujących kategoriach:
  
1.  MISTRZ SCENY kl.I-III
          SP im. JP II w SMOLNIKU-
          w roku szkolnym 2016/17
        ZUZANNA LABISZAK 


2.      ZŁOTY MIKROFON
          SP im. JP II w SMOLNIKU-
          w roku szkolnym 2016/17
           ZUZANNA BENKE

 
3.        ARTYSTA ROKU
          SP im. JP II w SMOLNIKU-
          w roku szkolnym 2016/17
     TERESA PAŁYS- UDEGBE

4.     ODKRYWCA ROKU
          SP im. JP II w SMOLNIKU-
          w roku szkolnym 2016/2017
     OLIWIA NOWOSIELSKA 

5.            ZŁOTY UCZEN
          SP im. JP II w SMOLNIKU-
              w latach 2014- 2017
      WOJCIECH ZIMOWICZ

6.   WZOROWA UCZENNICA
            SP im. JP II w SMOLNIKU-
                w latach 2014- 2017
                JULIA GAPSKA

7.    MISTRZ SCENY kl. IV- VI
             SP im. JP II w SMOLNIKU-
             w roku szkolnym 2016/17
                 JULIA GAPSKA

8.    SUPER- SPORTOWIEC
           SP im. JP II w SMOLNIKU-
           w roku szkolnym 2016/17 
                 w kat. dziewcząt
           KAROLINA REKAS

9.  SUPER- SPORTOWIEC
         SP im. JP II w SMOLNIKU-
GABRIEL NAJDA.

Następnie Pani Dyrektor- Beata Czeczot złożyła podziękowania na ręce osób zaangażowanych 
w życie Szkoły.
Ponownie głos zabrała Pani Anna Stelzer ,która , w imieniu Pana Burmistrza wręczyła nagrody uczniom z najwyższymi średnimi z ocen. Nagrody te otrzymali- uczennica klasy VI c- 
Iga Flaszyńska,uczeń klasy VI c-Wojciech Zimowicz.


Zwieńczeniem uroczystego apelu był program artystyczny przygotowany przez uczniów 
pod kierunkiem Pani Katarzyny Zając -Ostrowskiej i Pani Grażyny Mołdoch. 
W imieniu dyrekcji szkoły pragniemy serdecznie podziękować nauczycielom za zaangażowanie
 i pracę na rzecz wszystkich uczniów, rodzicom- za wsparcie, które pomaga wspólnie rozwiązywać wszelkie problemy oraz przyjaciołom szkoły, bez których nie wyobrażamy sobie funkcjonowania
 w środowisku. Naszym uczniom życzymy optymalnego  bezpiecznego wypoczynku i w pełni wykorzystania wolnego czasu.
Do zobaczenia już we wrześniu!
 
  


ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ