Get Adobe Flash player
Start Uroczystości i wydarzenia szkolne

Inauguracja roku szkolnego 2017/ 2018 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi im. JP II w Smolniku

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęła się  o godzinie 10.30, tuż po Mszy Świętej, w której uczestniczyli uczniowie naszej placówki wraz z pocztem sztandarowym. Podczas tegorocznego święta spotkaliśmy się w szerszym gronie, wzbogaceni  o kadrę nauczycieli pracujących do tej pory w Gimnazjum  w Leśnej, młodzież gimnazjalną, uczniów z Grabiszyc oraz- rozpoczynających swą przygodę szkolną- pierwszoklasistów.  
Prowadzący apel -Pani Dorota Kusibab oraz Pan Jarosław Zimowicz powitali serdecznie wszystkich zgromadzonych uczniów, rodziców, jak również przybyłych gości i przyjaciół Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi imienia Jana Pawła II w Smolniku. 
Wprowadzono poczty sztandarowe i odśpiewano hymn narodowy.
 

 
Następnie głos zabrała Dyrektor szkoły-Pani Beata Czeczot, która zwróciła się do uczniów, nauczycieli i przybyłych  gości oraz rodziców. Ze szczególną serdecznością powitała w naszych murach  uczniów z Grabiszyc, młodzież gimnazjalną i nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole. Przedstawiła nową Panią Wicedyrektor-Teresę Boczulę i podziękowała za pięcioletnią pracę na  tym stanowisku Pani Marii Załęcznej.
”Wakacje za nami- mówiła Pani Dyrektor-odpoczęliście, opaliliście się i myślę, że stęskniliście się za swoją klasą, panią wychowawczynią i pozostałymi nauczycielami”. Zapewniła, że nauczyciele przygotowali atrakcyjną ofertę  edukacyjną dla każdego ucznia i dziesięciomiesięczny okres pracy będzie obfitował w wiele uczniowskich sukcesów, ponieważ jesteśmy szkołą dbającą o wszechstronny rozwój swoich podopiecznych.Gorąco przywitała pierwszoklasistów i ich rodziców oraz zwróciła się do uczniów klas trzecich gimnazjalnych, przed którymi wytężony rok pracy. „Korzystajcie ze wszystkich szans, jakie daje Wam szkoła- mówiła do nich-, aby stawać się jeszcze lepszymi i mądrzejszymi ludźmi. Nie bójcie się zadawania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi. Nie zrażajcie się niepowodzeniami, bo są one częścią edukacji. Poszukujcie ciekawych dróg, które pozwolą wam się rozwijać i spełniać marzenia. Jako najstarsze roczniki musicie myśleć nad swoim zachowaniem, stworzyć dla młodszych kolegów wzór do naśladowania”. 


 
Gronu pedagogicznemu Pani Dyrektor życzyła spokojnej i systematycznej pracy w obliczu nowych wyzwań, jakie stawia przed nauczycielami reforma edukacji. Rodziców zapewniła, że ich obecność pomoże osiągnąć cel, który przyświeca też pedagogom – zaspokojeniu naturalnych potrzeb dzieci – osiągania sukcesów, poczucia miłości i przyjaźni, poczucia bezpieczeństwa.

 
W imieniu władz samorządowych głos zabrała Pani Wiceburmistrz -Gabriela Pijanowska, która 
w humorystyczny sposób życzyła uczniom i nauczycielom satysfakcjonującego roku szkolnego.


 
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego- Julia Gapska i Wojciech Zimowicz przypomnieli z kart historii wrzesień 1939 roku, kiedy to zamiast szkolnego dzwonka  polskie dzieci usłyszały dźwięk syren i alarmów przeciwlotniczych, Uczczono pamięć bohaterów II wojny światowej minutą ciszy.
Pani Dyrektor -Beata Czeczot-przedstawiła zgromadzonym przydział wychowawców i klas szkoły podstawowej, natomiast Pani Wicedyrektor-Teresa Boczula- przydział wychowawców oddziałów gimnazjalnych. 
I  przyszedł moment najprzyjemniejszy dla najmłodszych uczestników uroczystości- uczniowie klasy V b w programie artystycznym przywitali pierwszoklasistów, zapewniając ich, że nauka w naszej szkole jest wspaniałą przygodą. Na zakończenie piosenkę o szkole zaśpiewała Zuzanna Benke. 

 
Po uroczystym apelu uczniowie udali się do klas, na spotkania z wychowawcami. 
Wszystkim uczniom  rozpoczynającym się roku szkolnym życzymy samych sukcesów, a nauczycielom-wytrwałości oraz satysfakcji z pracy.