Get Adobe Flash player
Start Uroczystości i wydarzenia szkolne

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Na uroczystość pasowania, podczas której nasi pierwszoklasiści zostaną włączeni do społeczności szkolnej czekaliśmy od dawna. Do tego święta przygotowywaliśmy się od pierwszego tygodnia nauki w szkole, pod okiem swoich wychowawców pani Marii Załęcznej i Małgorzaty Kuźmicz- Kuźmińskiej.

 Dzieci poznawały swoje prawa i obowiązki, poznawały szkołę, jej pracowników, otoczenie oraz zapoznawały się z zasadami panującymi w tym nowym, ważnym dla nich miejscu. Bowiem rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka.
              Dzieci z niecierpliwością czekały każdego dnia na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami. Były pilne i pracowite. Wiedziały, że aby zostać przyjętymi do braci uczniowskiej, muszą pokazać, że są tego godne.  
             27 października wreszcie nadszedł ten oczekiwany dzień z kalendarza uroczystości szkolnych. Z tej okazji naszą szkołę zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście w osobach: Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Stanisław Marczyński, Sekretarz Gminy Leśna Pani Anna Stelzer, nasza Pani Dyrektor Beata Czeczot oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Marta Michalkiewicz.  
 
         Na szkolnym holu, w odświętnych strojach uczniowie podczas programu artystycznego prezentowali swoje wiadomości i umiejętności. Zdobyli głośny aplauz od zgromadzonych gości , nauczycieli, rodziców i dziadków. Egzamin super zdali i z honorem w obecności pani Dyrektor złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Słowa przysięgi w ustach siedmiolatków brzmiały niezwykle poważnie.  Następnie na sztandar ślubowali rodzice uczniów klas pierwszych.  Po ślubowaniu pani Dyrektor wielkim, czerwonym ołówkiem pasowała pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Wychowawcy klas wręczali pamiątkowe dyplomy. Po zakończeniu ceremonii pasowania pani Dyrektor uroczyście ogłosiła, że nasze pierwszaki oficjalnie uzyskały przywileje i obowiązki uczniowskie. Wręczyła uczniom trochę słodkie, a trochę tajemnicze upominki. Również zaproszeni goście hojnie -obdarowali słodkościami naszych pierwszoklasistów. Pani Marta Michalkiewicz, która również wystąpiła w roli przyjaciela szkoły ufundowała dla dzieci przybory szkolne. Po zakończeniu części oficjalnej pierwszoklasiści wraz z rodzicami, dziadkami udali się na poczęstunek, gdzie otrzymali kolejne prezenty zakupione przez rodziców.  Pamiątkowe fotografie, dyplomy, żakowskie czapki i życzenia tak jak i ten wielki dzień na pewno na długo zostaną w pamięci każdego z nich.  Bowiem tak oto rozpoczął się dla nich rejs pełen ciekawych przygód i niespodzianek. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę pani K. Zając-Ostrowskiej za wsparcie od strony muzycznej , Pana P. Suchaneckiego za pomoc z nagłośnieniem  i oczywiście wszystkim kochanym rodzicom za ogromną pomoc w przygotowaniu dzisiejszego święta.
 

 
 Życzymy wszystkim pomyślnych wiatrów. M Załęczna,   M. Kuźmicz-Kuźmińska.