Get Adobe Flash player
Start Sukcesy uczniów

Dolnośląskie konkursy "zDolny Ślązak Gimnazjalista" i "zDolny Ślązaczek" 2017/2018

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi imienia Jana Pawła II w Smolniku wspieramy uzdolnienia i dbamy, aby nasi podopieczni reprezentowali placówkę w różnego rodzaju konkursach. Jest to wspaniała okazja do promocji szkoły i wdrażania uczniów do pozytywnie rozumianej rywalizacji. Dnia 11 października 2017 roku o 10.00 odbył się szkolny etap konkursu „zDolny Ślązaczek”. Konkursowe zmagania obejmowały zadania z zakresu języka polskiego i matematyki. Główne cele konkursów to:
-rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień uczniów,
-wdrażanie ich do samokształcenia i doskonalenia umiejętności
-wspieranie ich rozwoju, stworzenie płaszczyzny pozytywnej i twórczej rywalizacji.


 
Nauczyciele uczący klasach IV-VII wytypowali do uczestnictwa konkursie 20 uczestników, biorąc pod uwagę stopień trudności zadań. Uczniowie odświętnie ubrani, w atmosferze wyczekiwania, zajęli miejsca, otrzymali arkusze i pracowali nad zadaniami pełną godzinę. Nauczyciele - opiekunowie sprawdzili prace i wyniki przekazali komisji konkursowej we Wrocławiu. W napięciu wyczekiwaliśmy informacji, czy uczniowie z naszej szkoły zostaną zakwalifikowani do powiatowego etapu. I udało się! Troje uczniów klas siódmych: z VII b – Filip Fronc, z VII c – Iga Flaszyńska i Wojciech Zimowicz znaleźli się na liście uczestników drugiego etapu konkursu. Starannie i wytrwale przygotowali się pod opieką p. M. Gąsiorowskiej i K. Janiszek do następnego wyzwania. Dnia 14 listopada o godzinie 12.00 odbył się powiatowy etap  konkursu w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Lubaniu. Wśród 11 uczniów reprezentujących powiat lubański aż troje to nasi uczniowie. 


 
Do etapu powiatowego z języka niemieckiego zakwalifikowały się uczennice z klasy VIIb przygotowywane przez Dyrektor p. B. Czeczot:  Oliwia Nowosielska i Joanna Wrońska.


 
Gimnazjaliści mają przed sobą wybór kierunku dalszego kształcenia, dlatego tak ważne jest rozpoznanie własnych umiejętności, zdolności, porównanie swoich osiągnięć z osiągnięciami innych. Szkolne eliminacje „zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty” wyłoniły najlepsze osoby z klas II i III Oddziałów Gimnazjalnych. Należą do nich: Aleksandra Rębarz kl. IIIb - blok humanistyczny (opiekun A. Arbaczewska), Jakub Dobrzański kl. IIIa - blok matematyczno-fizyczny (opiekun I. Kaźmierczak-Flaszyńska), Gracjan Wołyniec kl IIa - język angielski (opiekun A. Sazońska), Leon Streubel kl. IId - język niemiecki (opiekun L. Matela-Szurakowska).
Dnia 15 listopada odbył się powiatowy etap konkursu bloku humanistycznego a 16 listopada bloku matematycznego. W nadchodzących dniach będziemy sprawdzać wiadomości o wynikach i trzymać kciuki, abyśmy mogli mieć Laureatów konkursów „zDolny Ślązaczek” i „zDolny Ślązak Gimnazjalista” wśród naszych uczniów. 
 
Opiekunowie konkursów wraz z Dyrekcją Szkoły dziękują pani Agnieszce Bieleckiej za ufundowanie biletów na bezpłatny przejazd na trasie Leśna – Lubań.
K. Janiszek, M. Gąsiorowska, A. Sazońska