Get Adobe Flash player
Start Uroczystości i wydarzenia szkolne

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto młode. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

W dniu 27 listopada 2017 uczniowie klas I-III wzięli udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły swoje ulubione misie, które towarzyszyły im przez cały dzień. Uczniowie obejrzeli teatrzyk cieni w wykonaniu uczennic klasy VIIb    Joanny Wrońskiej, Agaty Araśniewicz i Kamili Araśniewicz   , które przedstawiły  historię powstania pluszowego misia. Historia powstania misia zaczęła się w 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Jeden z jego kompanów postrzelił małego niedźwiadka, ale Roosvelt kazał uwolnić zwierzątko. Jego "akt łaski" stał się inspiracją dla Clifforda Berrymana, który uwiecznił to na rysunku. Rysunek znalazł się z kolei w gazecie THE WASHINGTON POST i natchnął Morrisa Mitchoma do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy.

Następnie uczniowie obejrzeli film przedstawiający produkcję pluszowych misiów. Uczestniczyli także w licznych konkursach i quizach. Podczas uroczystości rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Mój przyjaciel miś”. Najciekawsze prace zostały nagrodzone słoiczkiem pysznego miodu oraz piernikowym misiem. Na zakończenie uroczystości, dzieci degustowały pyszny miodek z chlebem uczniowie, którzy skosztowali   misiowego przysmaku miały okazję do wzięcia udziału w niezwykłej sesji zdjęciowej w „Misiowej fotobudce”.

Zabawa  wszystkim sprawiła ogromną radość. Na pewno powtórzymy ją w przyszłym roku.

 

                                                                                               K. Waniczek

                                                                                               M. Szczęsna-WiteckaZapraszamy do galerii zdjęć