Get Adobe Flash player
Start Uroczystości i wydarzenia szkolne

GALA SPORTOWCA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II w SMOLNIKU

18 czerwca w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej odbyła się Gala Sportowca. To wielkie święto sportu, które ma już swoją tradycję. Od wielu lat organizowane było w Gimnazjum w Leśnej, po reformie oświaty w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku. Gala to podsumowanie konkursów na „Najlepszych Sportowców Szkoły” oraz na „Najbardziej Usportowioną Klasę” w roku szkolnym 2017/2018.  Tegoroczna edycja przeprowadzona została wśród uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II i III oddziałów gimnazjalnych. Plebiscyt przebiegał w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. W ciągu roku szkolnego każdy otrzymywał punkty za określone w regulaminie aktywności sportowe, od udziału w zawodach i turniejach szkolnych poprzez reprezentowanie szkoły na wyższych szczeblach - powiatowych, strefowych i wojewódzkich. Uczniowie mieli dodatkowo przyznawane punkty za aktywność i zaangażowanie na lekcjach wychowania fizycznego, zajęciach pozalekcyjnych i klubach sportowych działających na naszym terenie.


 
18 czerwca Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej został wypełniony po brzegi. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz Miasta i Gminy Leśna, prezesi i trenerzy klubów sportowych, działacze sportowi, sponsorzy oraz wielu rodziców. Gościem specjalnym gali była pani Edyta Jasińska - polska kolarka torowa i szosowa, reprezentantka Polski, wicemistrzyni Europy (2013, 2014), wielokrotna mistrzyni Polski na torze i szosie, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016). 
Zanim uhonorowano najlepszych sportowców, krótka prezentacja przygotowana przez nauczycieli wychowania fizycznego przybliżyła nam tegoroczne zmagania uczniów, zobrazowała ich sukcesy i emocje temu towarzyszące. Zaprezentowani zostali także sportowcy znajdujący się w pierwszej dziesiątce. Wśród dziewcząt znalazły się: Justyna Sieracka, Karolina Rękas, Daria Ziółkowska, Julia Gapska, Zuzanna Kurowska, Kinga Kuberna, Iga Flaszyńska. Najlepsze okazały się: III miejsce - Oliwia Mazur, II miejsce – Ewa Dziemidowicz, I miejsce Wiktoria Stelzer. Natomiast w kategorii chłopców: Maks Kwiatkowski, Łukasz Mogieła, Franciszek Fedorowicz, Damian Mańkowski, Aleksander Tarnarzewski, Adrian Kuźniar, Kamil Heller. Na podium stanęli: III miejsce - Mateusz Pulikowski, II miejsce – Jakub Jakubczyk, I miejsce – Jakub Dobrzański. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Najlepsi medale, puchary i bony pieniężne.  Zwycięzcy zaś wyjadą na letni obóz sportowy. Dlatego pragniemy podziękować sponsorom, bez których nie byłoby tak wielu atrakcyjnych nagród. Byli nimi – Kopalnia Kruszywa Polskie SA. oraz Organizator Aktywnego Wypoczynku SUN SPORT.  
W niezwykle uroczystej atmosferze podsumowano także konkurs na „Najbardziej Usportowioną Klasę”. Tytuł ten i bon o wartości 200 zł otrzymała klasa IIIC. Wiele emocji i wzruszeń towarzyszyło także jeszcze innym wyróżnieniom. Za największy przyrost sprawności fizycznej w czasie roku szkolnego. Nagrody rzeczowe i puchary otrzymali: Oliwia Hyży i Łukasz Mogieła. Doceniono ich wysiłek i zaangażowanie sportowe. 


 
Gala Sportowca była także okazją do podsumowań największych sukcesów uczniów na szczeblu strefowym i wojewódzkim. To także czas podziękowań za trzyletnią pracę na rzecz szkoły na arenie sportowej. Cała impreza uświetniona była występami dziewcząt z aerobiku rekreacyjnego, zarówno starszych jak i młodszych.  Choć ta piękna uroczystość należy już do przeszłości, warto podkreślić, że jest jedną z form zmobilizowania dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej, którą w dzisiejszych czasach należy pielęgnować i rozwijać.  
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy, a od września ponownie zapraszamy do rywalizacji w naszym konkursie.
 
 


 
Monika Borkowska