Get Adobe Flash player
Start Uroczystości i wydarzenia szkolne

Dzień Edukacji Narodowej w Leśnej

Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku Dzień Edukacji Narodowej świętowali już 12 października 2018 roku. Uroczysta akademia miała miejsce w hali sportowej, w której zgromadziła się społeczność szkolna, zaproszeni goście i przyjaciele szkoły.

Na wstępie głos zabrała Dyrektor Szkoły, Pani Beata Czeczot. W swoim przemówieniu podsumowała miniony rok w oświacie, przedstawiła nowe wyzwania, a także podkreśliła, jak istotną rolę w rozwoju uczniów odgrywają nauczyciele i inni pracownicy placówki. Zaakcentowała osiągnięcia uczniów, których by nie było, gdyby nie konsekwentna praca pedagogów. Złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia, satysfakcji z pracy, sukcesów, a przede wszystkim zdrowia i szczęścia. Wyróżniającym się pracownikom wręczyła Nagrody Dyrektora.

Urząd Miasta i Gminy Leśna w czasie uroczystości reprezentowała Zastępca Burmistrza, Pani Gabriela Pijanowska. Podziękowała nauczycielom, pracownikom administracyjnym oraz obsłudze za zaangażowanie, cierpliwość i życzliwość. Do życzeń dołączył się również ksiądz Proboszcz, Grzegorz Niwczyk.

Uroczystą akademię przygotowali uczniowie ze szkolnego koła teatralnego we współpracy z Samorządem Uczniowskim. Program artystyczny zatytułowany „Nasze szkółkowo, czyli powrót do lat szkolnych” humorystycznie pokazywał scenki z życia ucznia i nauczyciela. Występ przebiegał w trzech odsłonach i podzielił uroczystość na tematyczne części. W finalnym akcie to uczniowie podziękowali symbolicznym kwiatkiem wszystkim osobom związanym z oświatą.

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich pracowników oświaty. Bez ich pracy, oddania i kreatywności trudno byłoby realizować przedsięwzięcia i osiągać sukcesy dydaktyczno-wychowawcze.

 

 

Renata Arbaczewska
 

GALERIA ZDJĘĆ