Get Adobe Flash player
Start

Promocja zdrowia

Co jeść, żeby być zdrowym?

  Na takie pytanie odpowiadali uczniowie klasy II c i II d, podczas zdrowego tygodnia.  Lekcje poświęcone został tematyce zdrowego stylu życia. Uczniowie mieli szansę na poszerzenie wiedzy o czystości, bezpieczeństwie, zdrowym odżywianiu.

Więcej…

Edukacja Zdrowotna "Zdrowe śniadanie "

Zdrowe śniadanie  zawsze w modzie,

w domu  i w szkole, każdy zjeść  je  może.

Organizmy dzieci w wieku szkolnym wymagają wartościowych i prawidłowo skomponowanych posiłków. Pierwszym obowiązkowym posiłkiem jest śniadanie, które powinno być zjedzone przed wyjściem z domu.

Więcej…

Zdrowie to wartość, osobisty kapitał każdego człowieka. Młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że zdrowie można stracić, że o zdrowie należy dbać. Dlatego też jednym z celów prawidłowo przebiegającego procesu wychowawczego powinno być kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i społeczności, w której się żyje. Toteż w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II został opracowany plan promujący zdrowie na rok 2012/2013.

PLAN PROMOCJI ZDROWIA NA ROK SZKOLNY 2012/2013

Cel ogólny:

        stwarzanie okazji do gromadzenia różnych doświadczeń i wiedzy powodujących wzrost zdolności do radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych,

        podejmowanie działań eliminujących przemoc i zachowania agresywne,

        tworzenie warunków do harmonijnego rozwoju psychoruchowego ucznia naszej szkoły oraz warunków do rozwijania jego zainteresowań i uzdolnień,

        zapewnienie optymalnych warunków do pracy i wypoczynku,

Więcej…

Owoce i mleko w naszej szkole

W celu promowania wśród uczniów spożywania pełnowartościowych oraz zdrowych produktów żywieniowych  nasza szkoła jak co roku przystąpiła do programu „Szklanka mleka” oraz „ Owoce w szkole”.

Więcej…

Śniadanie daje moc

 alt8 listopada w Polsce jest Dniem Zdrowego Śniadania. Nasza szkoła uczciła ten dzień biorąc udział w programie "Śniadanie daje moc", którego organizatorem jest  Partnerstwo dla Zdrowia- koalicja firm: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytut Matki i Dziecka. Jego celem jest promowanie zdrowego odżywania.

Więcej…