Get Adobe Flash player
Start

Dzień Matki w klasach I-III

Mama to najpiękniejsze słowo świata. Kryje ono w sobie wiele miłości, z nim związane są najpiękniejsze wspomnienia. Każdy, czy to dziecko, czy dorosły chowa w swoim sercu wiele wdzięczności za troskę, opiekę i poczucie bezpieczeństwa.

Więcej…

Walentynkowe Święto Babci i Dziadka

15 lutego 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy wyjątkową uroczystość – Walentynkowe Święto Babci i Dziadka.  Jest to szczególny dzień w roku szkolnym, kiedy odwiedzają nas tak zacni i wyjątkowi goście.

Więcej…

Święto Pierwszaków

    Każdy przedszkolak, który przekroczy próg naszej szkoły, musi przejść „chrzest bojowy” i zdać egzamin  na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku.  Jednak, by na to zasłużyć najpierw czeka ich mnóstwo pracy, nauki śpiewu, recytacji, tańca, przyswojenia wielu nowych informacji.

Więcej…

Mikołajki w klasach I-III

6 grudnia Mikołaj miał wiele pracy, ale nie zapomniał o naszych uczniach. Przysłał list, w którym zlecił kilka zadań do wykonania. Pomimo tego, że list zaginął:), udało się go odnaleźć i spełnić życzenia Mikołaja.

Więcej…

Skrzydłami orła niesieni ku wolności

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II przywiązanie do tradycji stanowi jeden z ważniejszych aspektów funkcjonowania placówki. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli biorą czynny udział we wspólnym świętowaniu. Rocznice ważnych wydarzeń historycznych celebrowane są zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią. Społeczność szkolna angażuje się w przedsięwzięcia organizowane na terenie naszej Małej Ojczyzny-Leśnej.

Więcej…

Dzień Edukacji Narodowej w Leśnej

Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku Dzień Edukacji Narodowej świętowali już 12 października 2018 roku. Uroczysta akademia miała miejsce w hali sportowej, w której zgromadziła się społeczność szkolna, zaproszeni goście i przyjaciele szkoły.

Więcej…

Święto Sybiraka w Leśnej

Dnia 19 września 2018 r. w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej obchodzony był Światowy Dzień  Pamięci Sybiru. W uroczystościach wzięli udział dostojni goście – Ci, którzy przeżyli pobyt na „nieludzkiej ziemi”.

W części oficjalnej przemawiał Burmistrz Leśnej, Mirosław Markiewicz. Wspominał przebieg sowieckich zsyłek ludności polskiej na Sybir, ich niedolę oraz skutki brutalnej polityki Stalina. Podkreślał również, jak ważna jest pamięć w przekazywaniu historii.

Więcej…

Więcej artykułów…