Get Adobe Flash player
Start

Mikołajki w klasach I-III

6 grudnia Mikołaj miał wiele pracy, ale nie zapomniał o naszych uczniach. Przysłał list, w którym zlecił kilka zadań do wykonania. Pomimo tego, że list zaginął:), udało się go odnaleźć i spełnić życzenia Mikołaja.

Więcej…

Skrzydłami orła niesieni ku wolności

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II przywiązanie do tradycji stanowi jeden z ważniejszych aspektów funkcjonowania placówki. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli biorą czynny udział we wspólnym świętowaniu. Rocznice ważnych wydarzeń historycznych celebrowane są zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią. Społeczność szkolna angażuje się w przedsięwzięcia organizowane na terenie naszej Małej Ojczyzny-Leśnej.

Więcej…

Dzień Edukacji Narodowej w Leśnej

Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku Dzień Edukacji Narodowej świętowali już 12 października 2018 roku. Uroczysta akademia miała miejsce w hali sportowej, w której zgromadziła się społeczność szkolna, zaproszeni goście i przyjaciele szkoły.

Więcej…

Święto Sybiraka w Leśnej

Dnia 19 września 2018 r. w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej obchodzony był Światowy Dzień  Pamięci Sybiru. W uroczystościach wzięli udział dostojni goście – Ci, którzy przeżyli pobyt na „nieludzkiej ziemi”.

W części oficjalnej przemawiał Burmistrz Leśnej, Mirosław Markiewicz. Wspominał przebieg sowieckich zsyłek ludności polskiej na Sybir, ich niedolę oraz skutki brutalnej polityki Stalina. Podkreślał również, jak ważna jest pamięć w przekazywaniu historii.

Więcej…

„MOJA RODZINA – MOJA SIŁA” - Dzień Rodziny w 3b i 3c

Dnia 15 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbyło się wielkie święto – akademia z okazji Dnia Rodziny. Wszyscy uczniowie i goście: rodzice, rodzeństwo, babcie, dziadkowie licznie przybyli do szkoły na godzinę 16.00, a obecność pani wicedyrektor Alicji Szczęsnej dodała powagi całej akademii.

Więcej…

Uroczyste Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 Klas I- VII

Najbardziej oczekiwanym momentem w karierze edukacyjnej każdego ucznia jest koniec roku szkolnego. Dla nauczycieli to czas posumowań i refleksji nad tym, czego udało się dokonać dla rozwoju ucznia. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęła się w hali sportowej naszej placówki tuż przed jedenastą 22 czerwca 2018 roku.

Więcej…

GALA SPORTOWCA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II w SMOLNIKU

18 czerwca w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej odbyła się Gala Sportowca. To wielkie święto sportu, które ma już swoją tradycję. Od wielu lat organizowane było w Gimnazjum w Leśnej, po reformie oświaty w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku. Gala to podsumowanie konkursów na „Najlepszych Sportowców Szkoły” oraz na „Najbardziej Usportowioną Klasę” w roku szkolnym 2017/2018.

Więcej…

Więcej artykułów…