Get Adobe Flash player
Start

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku rozpoczęli kolejny rok szkolny. Wydarzenie poprzedziła Msza Święta w Kościele pw. Chrystusa Króla. Następnie uczniowie wraz ze swoimi opiekunami, nauczycielami i wychowawcami udali się do szkoły na uroczysty apel.

Więcej…

Bal ósmoklasisty

Do widzenia przyjaciele, wspólnych spraw mieliśmy wiele,

 dziś ta nitka się urywa, coś się kończy, a coś się zaczyna.”
Dzień 14.06.2019 r. pozostanie w pamięci ósmoklasistów jako wyjątkowy. O godzinie 17.00 spotkaliśmy się w Rynku w Leśnej, aby uroczyście zakończyć pierwszy etap edukacyjny – szkołę podstawową.

Więcej…

Dzień Matki w klasach I-III

Mama to najpiękniejsze słowo świata. Kryje ono w sobie wiele miłości, z nim związane są najpiękniejsze wspomnienia. Każdy, czy to dziecko, czy dorosły chowa w swoim sercu wiele wdzięczności za troskę, opiekę i poczucie bezpieczeństwa.

Więcej…

Walentynkowe Święto Babci i Dziadka

15 lutego 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy wyjątkową uroczystość – Walentynkowe Święto Babci i Dziadka.  Jest to szczególny dzień w roku szkolnym, kiedy odwiedzają nas tak zacni i wyjątkowi goście.

Więcej…

Święto Pierwszaków

    Każdy przedszkolak, który przekroczy próg naszej szkoły, musi przejść „chrzest bojowy” i zdać egzamin  na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku.  Jednak, by na to zasłużyć najpierw czeka ich mnóstwo pracy, nauki śpiewu, recytacji, tańca, przyswojenia wielu nowych informacji.

Więcej…

Mikołajki w klasach I-III

6 grudnia Mikołaj miał wiele pracy, ale nie zapomniał o naszych uczniach. Przysłał list, w którym zlecił kilka zadań do wykonania. Pomimo tego, że list zaginął:), udało się go odnaleźć i spełnić życzenia Mikołaja.

Więcej…

Skrzydłami orła niesieni ku wolności

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II przywiązanie do tradycji stanowi jeden z ważniejszych aspektów funkcjonowania placówki. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli biorą czynny udział we wspólnym świętowaniu. Rocznice ważnych wydarzeń historycznych celebrowane są zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią. Społeczność szkolna angażuje się w przedsięwzięcia organizowane na terenie naszej Małej Ojczyzny-Leśnej.

Więcej…

Więcej artykułów…