Get Adobe Flash player
Start

Dzień Edukacji Narodowej w Leśnej

Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku Dzień Edukacji Narodowej świętowali już 12 października 2018 roku. Uroczysta akademia miała miejsce w hali sportowej, w której zgromadziła się społeczność szkolna, zaproszeni goście i przyjaciele szkoły.

Więcej…

Święto Sybiraka w Leśnej

Dnia 19 września 2018 r. w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej obchodzony był Światowy Dzień  Pamięci Sybiru. W uroczystościach wzięli udział dostojni goście – Ci, którzy przeżyli pobyt na „nieludzkiej ziemi”.

W części oficjalnej przemawiał Burmistrz Leśnej, Mirosław Markiewicz. Wspominał przebieg sowieckich zsyłek ludności polskiej na Sybir, ich niedolę oraz skutki brutalnej polityki Stalina. Podkreślał również, jak ważna jest pamięć w przekazywaniu historii.

Więcej…

„MOJA RODZINA – MOJA SIŁA” - Dzień Rodziny w 3b i 3c

Dnia 15 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbyło się wielkie święto – akademia z okazji Dnia Rodziny. Wszyscy uczniowie i goście: rodzice, rodzeństwo, babcie, dziadkowie licznie przybyli do szkoły na godzinę 16.00, a obecność pani wicedyrektor Alicji Szczęsnej dodała powagi całej akademii.

Więcej…

Uroczyste Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 Klas I- VII

Najbardziej oczekiwanym momentem w karierze edukacyjnej każdego ucznia jest koniec roku szkolnego. Dla nauczycieli to czas posumowań i refleksji nad tym, czego udało się dokonać dla rozwoju ucznia. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęła się w hali sportowej naszej placówki tuż przed jedenastą 22 czerwca 2018 roku.

Więcej…

GALA SPORTOWCA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II w SMOLNIKU

18 czerwca w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej odbyła się Gala Sportowca. To wielkie święto sportu, które ma już swoją tradycję. Od wielu lat organizowane było w Gimnazjum w Leśnej, po reformie oświaty w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku. Gala to podsumowanie konkursów na „Najlepszych Sportowców Szkoły” oraz na „Najbardziej Usportowioną Klasę” w roku szkolnym 2017/2018.

Więcej…

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto młode. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

Więcej…

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Na uroczystość pasowania, podczas której nasi pierwszoklasiści zostaną włączeni do społeczności szkolnej czekaliśmy od dawna. Do tego święta przygotowywaliśmy się od pierwszego tygodnia nauki w szkole, pod okiem swoich wychowawców pani Marii Załęcznej i Małgorzaty Kuźmicz- Kuźmińskiej.

Więcej…

Więcej artykułów…