Get Adobe Flash player
Start

Projekt Energooszczędnych z naszej szkoły na II miejscu w ogólnopolskim rankingu!

Energooszczędni to grupa 10 osób z klas ósmych, która pod przewodnictwem Pani Marty Sudnik wzięła udział w pierwszym etapie projektu badawczego „Postaw na Słońce” organizowanego przez Bank Ochrony Środowiska. Na całość tego etapu składał się szereg zadań, które Energooszczędni realizowali od listopada 2018 do końca lutego 2019 roku.

Więcej…

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Dnia 28. 03. 2019 r w Leśnej odbył się finał Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy między innymi Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej…

Z życia artystycznego szkoły - na 100- lecie Niepodległości

  Trzy daty i trzy wydarzenia", które ze względu na szczególną okoliczność narodową, uczestnicy zajęć teatralnych grupy Granda- oddali w hołdzie bohaterom w walce o Niepodległość naszej Ojczyzny. Pierwsze wydarzenie odbyło się dn.14 października 2018 r. Tego dnia zostaliśmy zaproszeni do uczestnictwa w XVIII Diecezjalnym Spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.  Zaproszenie przyjęła Dyrektor Szkoły im Jana Pawła II w Smolniku - pani Beata Czeczot. XVIII Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”.

Więcej…

O Tej, która ukochała poezję i teatr z wzajemnością…

I cóż winnaś poezjo, że nie dajesz chleba,
Że gdy kogo ukochasz – najczęściej ma kwiaty
Lub złoty laur na głowie, lecz na butach łaty
I zimą bez paltota liczy gwiazdy nieba?

                             (
Aleksander Michaux)
Julka Gapska kocha scenę i wszystko, co się na niej dzieje traktuje bardzo osobiście. Być może dlatego, każdego roku, czeka na temat przewodni Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, aby z ogromnym zapałem przystąpić do pracy: najpierw nad wyborem tekstu, potem nad jego pamięciowym opanowaniem, a następnie podejmuje pracę nad jego  interpretacją.

Więcej…

Dolnośląskie konkursy "zDolny Ślązak Gimnazjalista" i "zDolny Ślązaczek" 2017/2018

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi imienia Jana Pawła II w Smolniku wspieramy uzdolnienia i dbamy, aby nasi podopieczni reprezentowali placówkę w różnego rodzaju konkursach. Jest to wspaniała okazja do promocji szkoły i wdrażania uczniów do pozytywnie rozumianej rywalizacji.

Więcej…

„Od ziarenka do bochenka” -wizyta w piekarni klas III

 Chleb był i ciągle jest podstawowym pożywieniem, który spożywamy każdego dnia, dlatego należy mu się szczególny szacunek i poszanowanie. Jest wytworem ciężkiej pracy rolnika ,młynarza i piekarza.

 Należy pamiętać: Szacunek dla chleba jest szacunkiem dla człowieka!.

Więcej…

Więcej artykułów…